Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη για την ομάδα μπάσκετ Γυναικών του Απόλλωνα καθώς, μετά την ΜΕΝΤ, την Κυριακή επικράτησε της Αναγέννησης Ν. Ρυσίου με σκορ 48-44, έχοντας σημαντική υποστήριξη από το φίλαθλο κόσμο της Καλαμαριάς.

Χωρίς τις Καλαντίδου και Οικονόμου οι γηπεδούχες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με όπλο την εξαιρετική άμυνα ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση στην 3η και 4η περίοδο.

Δεκάλεπτα: 13-21, 22-26, 42-33, 48-44

Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 4, Παλάνη 8(2), Φλώρου 2, Ιγγλέζου 12(2), Διαμαντίδου 10, Καϊμακτσή 6, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διμαντοπούλου 6

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά, Κωστανάκη, Σουλιώτη 2, Τσαλή 4, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 4(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 12(1), Παπαδάκη 8, Κουλουμπή 12, Ζηρίνη, Γκόγκου.