Ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση του Απόλλώνα απέναντι στην ισχυρή ΜΕΝΤ, η οποία επικράτησε 74-59, στα παλίσια της 16ης Αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής μπάσκετ.

Ο Απόλλων Καλαμαριάς μπόρεσε να συγκρατήσει το σκορ μόνο στην πρώτη περίοδο, όπου έχανε με τρεις πόντους, και στην συνέχεια παρότι η διαφορά φάνταζε αναστρέψιμη η εικόνα του αγώνα δεν έπειθε πως θα νικήσει ο Απόλλων, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μονίμως πίσω με διψήφια σκορ.

Την επόμενη Αγωνιστική η ομάδα του Καραμουσαλίδη θα υποδεχτεί τον Μέγα Αλέξανδρο και θα έχει την ευκαιρία, με νίκη, να ξεφύγει από την 11η θέση της βαθμολογίας.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 6, Ζυγόρης, Ζεϊμπέκης 3(1), Ρόπουτης 13(2), Γκύζης 8, Μιχαηλίδης 16(1), Μπέλλος 6, Γκαντίδης 4, Πασχαλίδης 19, Μανδράς, Ντέμιρσα.

ΑΠΟΛΛΩΝ  (Καραμουσαλίδης): Κεραμάρης 15(2), Σκεμπής 5, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(1), Καρασίμος 12, Μακρής, Κόκκιος 9(1), Τσίγκας, Παφίλης, Γιαννακός 2, Βογιατζής Δ. 3(1), Βογιατζής Λ.