Αν και προηγήθηκε ο Μαραθώνας Καλαμαριάς δεν πήρε τίποτα από το εκτός έδρας ματς με τον Εθνικό Σοχού, ο οποίος επικράτησε με 4-1. Η ομάδα της Καλαμαριάς προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με τον Τσιρωνά, αλλά οι γηπεδούχου μπόρεσαν να ανατρέψουν σύντομα το εις βάρος τους σκορ. Ο Καραμπατάκης στο 37΄ και ο Ντινιώτης στο 44΄ πέτυχαν τα γκολ της ανατροπής και στην επανάληψη ακολούθησαν τα τέρματα από τους Κισκαμπάνη (51΄) και Ανδριόπουλο (63΄).

Την Κυριακή, στις 11:00 πριν το μεσημέρι, ο Μαραθώνας θα υποδεχθεί τον Θερμαϊκό Θέρμης στο Δημοτικό Γήπεδο “Αριστοτέλης”.

ΕΘΝΙΚΟΣ:  Μαλαμής, Ραφαελίδης, Ντινιώτης, Κισκαμπάνης, Παπαναστασίου, Ρίτσκος, Καραμπατάκης, Αθανασιάδης, Ταχματζίδης, Ανδριόπουλος, Χατζηπαπαδόπουλος

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ:  Καρατζιοβαλής, Ματακίδης, Τσιρώνας, Στουκογιάννης, Μουντζουρούνης, Δημητριάδης, Αγγελίδης, Σαμαράς, Γιαννούσης, Μπίμπα, Τσότρας